Bakarat – najciekawsza gra karciana

Bakarat – najciekawsza gra karciana

Bakarat to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier, jakie mają w swojej ofercie salony gier. Na pewno większość z Was zna ją z filmów, ponieważ w bakarat chętnie grał agent 007. To też gra preferowana przez stałych bywalców salonów gier, ponieważ jest równie ryzykowna, co opłacalna. Pomijając nieczęsto zdarzającego się remisa w baccaracie możliwe są jedynie dwa wyniki: wygrana lub przegrana. Wygrana zależy przede wszystkim od szczęścia.

Największą zaletą baccaratu są proste reguły: gracz i bankier otrzymują po dwie karty, po czym sumują ich punktację – ta osoba, która osiągnie wyższy wynik, wygrywa. W bakaracie, tak samo jak chociażby w oczku, gradacja figur nie odgrywa żadnej roli, liczy się tylko punktacja przyporządkowana poszczególnym kartom. Przykładowo 2 i 3 są warte 5, a 4 i 6 = 0.

W zależności od odmiany bakaratu, w której bierzemy udział, istnieje niekiedy możliwość wylosowania dodatkowej karty. Prawdopodobieństwo wygranej w baccaracie wynosi aż 50% i co interesujące, gracz może obstawiać własną wygraną. To typowanie zwycięzcy, a nie karciana rozgrywka, jest najciekawsze w bakaracie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *