Początki hazardu

Początki hazardu

Hazard jest rozrywką starą jak świat. Według znawców historii jego korzenie sięgają 4000 lat przed naszą erą i pierwszych bukmacherskich zakładów sportowych (w tamtych czasach często obstawiano zwycięzców wyścigów konnych i grano w kości o niewolników). Na rozpropagowanie hazardu największy wpływ miała Grecja, to tam odbyły się pierwsze igrzyska.

W pierwszej połowie XIX wieku Charles i Luis Blanc założyli pierwszy salon gry w Monako i od tego czasu bingo, bakarat i poker stały się najpopularniejszymi grami na świecie. Potem pojawiły się maszyny do gry o nazwie one-armed bandit, które po dziś dzień stoją w każdym kasynie. Zaś na początku XX w. w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych zbudowano słynne Las Vegas, Stolicę Hazardu.

Kolejnym przełomem było założenie pierwszego serwisu z grami online. Obecnie takich serwisów jest mnóstwo, a każdy przyciąga setki fanów ruletki, pokera czy jednorękiego bandyty. Od kiedy gry hazardowe rozpopularyzowały się w internecie, zarabianie pieniędzy jest prostsze niż kiedykolwiek!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *